Grafik nabożeństw różańcowych

GRAFIK NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH
PAŹDZIERNIK 2020

1.

Cz.

Klasy VII Szkoły Podstawowej

2.

Pt.

Czciciele Najświętszego Serca Pana Jezusa

3.

So.

Dziewczęca Służba Maryjna

4.

Nd.

Rolnicy, Pszczelarze, Sadownicy i Ogrodnicy

5.

Pn.

Pracownicy Administracji; OSP i służby mundurowe

6.

Wt.

Szkolne Koło Caritas

7.

Śr.

Róże Różańcowe

8.

Cz.

Klasy VIII Szkoły Podstawowej

9.

Pt.

Klasy IV i V Szkoły Podstawowej

10.

So.

Wspólnota Petra

11.

Nd.

Rodziny Księży, Sióstr zakonnych i Szafarze  Komunii św.

12.

Pn.

Schola Dziecięca

13.

Wt.

Ministranci

14.

Śr.

Nauczyciele i pracownicy szkoły

15.

Cz.

Lektorzy (w procesji na cmentarz, po Mszy świętej)

16.

Pt.

Apostolska Grupa Młodzieżowa

17.

So.

Klasy I i II Szkoły Podstawowej

18.

Nd.

Pracownicy Służby Zdrowia

19.

Pn.

Parafialny Oddział Caritas

20.

Wt.

Przedszkole

21.

Śr.

Róża Rodzin

22.

Cz.

Klasy VI Szkoły Podstawowej

23.

Pt.

Czciciele Niepokalanego Serca Maryi

24.

So.

Matki - przewodniczą Matki dzieci I Komunijnych z kl. III

25.

Nd.

Chór parafialny

26.

Pn.

Ojcowie

27.

Wt.

Akcja Katolicka

28.

Śr.

Rada Duszpasterska i Ekonomiczna

29.

Cz.

Koła Gospodyń Wiejskich

30.

Pt.

Grupa modlitewna o. Pio

31.

So.

APOSTOLSTWO MŁODYCH


 

27.09.2020 r. XXVI Niedziela Zwykła - Synodalna

1. Dziś Dzień Modlitw o Trzeźwość i diecezjalna pielgrzymka do Szczepanowa.

Również dzień modlitw za osoby niesłyszące oraz słabo słyszące (osobna kartka) oraz światowy dzień migranta i uchodźcy. Ofiara do puszek na zabytki ziemi świętej – zbiórkę prowadzi Caritas.

2. W poniedziałek św. Wacława.

3. We wtorek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

4. W środę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. O godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, wcześniej modlitwa różańcowa. Od godz. 17.30 spowiedź dzieci.

5. W pierwszy czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W tym dniu rozpoczynają się trwające przez cały październik nabożeństwa Różańcowe.  Od godz. 16.30 spowiedź młodzieży. Spotkanie klas VII, które prowadzą Różaniec.

Pierwsze nabożeństwo Różańcowe ofiarujemy w int. powołań. Od 1. października wszystkie nabożeństwa popołudniowe będą o godz. 17.00.

Zachęcamy do odmawiania Różańca w rodzinach, a w Kościele prowadzenie Różańca – według porządku w grafiku (osobna kartka). Grafik nabożeństw jest zamieszczony także na naszej stronie internetowej.

6. W pierwszy piątek św. Aniołów Stróżów. Nabożeństwa o 6.30, o 7.00 w Rychwałdzie. O 17.00 – Różaniec i Msza Święta. O godz. 15.00 Godzina Miłosierdzia. Ofiara przeznaczona na misje.

7. Pierwsza sobotę Msze Święte wotywne o Niepokalanym Sercu  NMP – rano i wieczorem. O godz. 16.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. W następną niedzielę składka na cele diecezjalne. Przy wyjściu z Kościoła znajduje się Prasa katolicka, inne materiały duszpasterskie oraz kalendarze rolników.

9. Dziękujemy dwom grupom 38 i 39 za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, za dezynfekcję, za ofiarę i dekorację. Na następną niedzielę zapraszamy chętnych z grupy 40.

10. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia na ręce szafarza, Wacława.


 

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

Warszawa, dnia 7 sierpnia 2020 roku

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych. Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim.

Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.

Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 

Wyjaśnienie dla parafii Pleśna

o udzielaniu Komunii Św. na rękę:

 

Niektórzy wierni parafii Pleśna prosili, aby udzielać osobno Komunii Św. „na rękę”. W związku z powyższym wyjaśniamy:

1. Miejsce. W niedzielę i święta w naszej parafii Komunia Św. na rękę będzie udzielana po prawej stronie Kościoła, na stopniach bocznego ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Sposób. Dłoń lewa na prawej. Szafarz mówi Ciało Chrystusa, a my odpowiadamy Amen. Robimy krok w bok i przyjmujemy Komunię Św. w obecności szafarza i odchodzimy na miejsce.

3. W dni powszednie przyjmujący Komunię Św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności.

Dziękujemy za zrozumienie, j.w. w komunikacie. 

Zakręceni na rzecz studni

Tarnowscy misjonarze organizują zbiórkę nakrętek na cele misyjne. Piszą do nas:

„W roku 2017 i 2018 przeprowadziliśmy dość powszechną zbiórkę makulatury, w wyniku której udało się sfinansować wywiercenie sześciu studni głębinowych w czterech krajach afrykańskich: Czadzie (2), Republice Środkowoafrykańskiej (2), Kamerunie i Ugandzie.

Myśląc o budowie kolejnych studni w Afryce, prosimy o zbieranie zakrętek plastikowych, powszechnie dostępnych po zużytych napojach. Mając świadomość, że one w wielu miejscach są już zbierane na różne szlachetne cele, nie chcemy ich zawłaszczać. Mamy na uwadze jedynie te, które się marnują.”

Pojemnik na nakrętki został umieszczony w głównym przedsionku Kościoła. Będzie tam przez najbliższe tygodnie. Nakrętki mogą być różnych rozmiarów i po różnych produktach, ważne by były plastikowe.


 

Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego dotyczące uczestnictwa wiernych we Mszach św. i nabożeństwach

W związku z decyzją władz państwowych o zniesieniu limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. W czasie, gdy boleśnie doświadczamy skutków pandemii, odpowiedzmy na zaproszenie Jezusa, który mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Jednocześnie gorąco proszę duszpasterzy, aby dołożyli wszelkich starań, by świątynie były miejscami bezpiecznymi dla wiernych.

 

 

Ponadto z dniem 1 czerwca br. odwołuję udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuję dyspensę dla:

I. osób w podeszłym wieku

II. osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura)

III. osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19

Znoszę również wszelkie ograniczenia dotyczące celebrowania chrztów, pogrzebów, Mszy św. w kaplicach prywatnych, półpublicznych i publicznych mieszczących się w domach zakonnych oraz ograniczenia dotyczące posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Zachęcam do modlitwy o ustanie pandemii szczególnie przez wstawiennictwo św. Sebastiana i naszego świętego rodaka, Szymona z Lipnicy.

 

 

                                               † Andrzej Jeż

                                             BISKUP TARNOWSKI