II Niedziela Wielkanocna – Czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021 r.

Ogłoszenia Duszpasterskie

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia 11-17 kwietnia. Zbiórka do puszek jest przeznaczona na Caritas diecezjalny. Przed każdą Mszą św. odmawiamy koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 16.45 uroczysta koronka, nieszpory i Msza Św. Po Mszy św. o  godz. 7.00 zmiana tajemnic Różańca Świętego z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

2. W dalszym ciągu trwa okres Komunii św. Wielkanocnej.

3. Na naszą pocztę internetową został przysłany komunikat następującej treści:

„Szczęść Boże! Czcigodni Adresaci!

Zwracam się z prośbą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego podczas celebracji liturgicznych. Bardzo proszę o przestrzeganie aktualnego limitu uczestników zgromadzeń religijnych, o zachowywanie dystansu społecznego, zakrywanie ust i nosa oraz dezynfekcję dłoni i respektowanie zasad higieny w obiektach sakralnych.”

4. Ojciec Święty Franciszek jest bardzo zatroskany, aby w dobie transmisji nabożeństw przez media nie dopuścić do groźnego zjawiska wirtualizacji naszej wiary. Jak mówi papież Franciszek, obecna sytuacja nie jest normalna – ideałem jest zawsze wspólnota z obecnością ludu mogącego przystępować do sakramentów.

5. W poniedziałek o godz. 12.30 Msza Św. pogrzebowa +Adama Cich. (o godz. 12.00 Różaniec).

6. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MB NP i Msza Św., wcześniej modlitwa Różańcowa.

7. We czwartek o godz. 18.00 spotkanie chętnych kandydatów do bierzmowania z klasy 8b wraz z rodzicami.

8. W piątek o godz. 18.00 Msza Święta, wcześniej nabożeństwo czcicieli NSPJ.

9. Przyszła niedziela III niedziela wielkanocna jest to  Niedziela Biblijna.

10. Serdecznie dziękujemy grupie 7 za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, za sprzątanie i dezynfekcję. Na przyszłą niedzielę prosimy chętnych z grupy 8

KALENDARIUM MODLITEWNE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH - 2021 rok

28.04.21

1.09.21

-

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

Warszawa, dnia 7 sierpnia 2020 roku

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych. Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim.

Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.

Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Wyjaśnienie dla parafii Pleśna

o udzielaniu Komunii Św. na rękę:

Niektórzy wierni parafii Pleśna prosili, aby udzielać osobno Komunii Św. „na rękę”. W związku z powyższym wyjaśniamy:

1. Miejsce. W niedzielę i święta w naszej parafii Komunia Św. na rękę będzie udzielana po prawej stronie Kościoła, na stopniach bocznego ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Sposób. Dłoń lewa na prawej. Szafarz mówi Ciało Chrystusa, a my odpowiadamy Amen. Robimy krok w bok i przyjmujemy Komunię Św. w obecności szafarza i odchodzimy na miejsce.

3. W dni powszednie przyjmujący Komunię Św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności.

Dziękujemy za zrozumienie, j.w. w komunikacie.

Codzienna modlitwa

Codziennie Polskę zawierzamy Maryi i Jezusowi