III Niedziela Wielkanocna 14.04.2024 r.
  1. Dzisiejsza Niedziela Biblijna rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W naszej parafii Słowo Boże głosi ks. mgr Krzysztof Mirek, proboszcz parafii w Chojniku, gdzie buduje się nowy kościół parafialny. Naszymi ofiarami składnymi do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć to powstające dzieło. Za każdą ofiarę Bóg zapłać.

2. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast modlitwa w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli dzisiaj o godz. 15.30. Zapraszamy.

3. W środę nowenna do MBNP o godz. 18.00. Pół godz. wcześniej modlitwa różańcowa o poprowadzenie której prosimy różę pw. Miłosierdzia Bożego – różę p. Mariana Stolarczyka.

4. W piątek prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o pół godz. przed Mszą św. wieczorną modlitwa adoracyjna prowadzona przez czcicieli NSPJ.

5. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na WSD w Tarnowie.

6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę z przeznaczeniem na potrzeby naszej parafii.

7. Dziękujemy grupie nr 1 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na następną sobotę prosimy grupę nr 2.

8. Dziękujemy panom, którzy zabezpieczyli i pomalowali przeciekający ganek na plebanii, a także tym, którzy wczoraj podejmowali prace porządkowe. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10.  Wczoraj odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Stanisław Jagoda, którego pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00, a modlitwa różańcowa o godz. 13.30.

11. Życzymy Wam dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
Niedziela Miłosierdzia Bożego 07.04.2024 r.
  1. Dzisiaj Niedziela Bożego Miłosierdzia. Jest to święto patronalne Caritas. Z tej okazji wszystkim wolontariuszom naszego Parafialnego Zespołu Caritas życzymy dużo sił, zdrowia i opieki Bożej w pięknej posłudze na rzecz potrzebujących. Serdecznie zapraszamy na specjalne nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Za  odmówienie w kościele koronki do Miłosierdzia Bożego dzisiaj możemy uzyskać odpust zupełny.

2. Rozpoczynamy także dzisiaj "Tydzień Miłosierdzia". Wychodząc z kościoła możemy złożyć ofiarę do puszki na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej.

3. Jutro przeniesiona z 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza św. o godz. 6.30 oraz o godz. 18.00 podczas której będzie można złożyć deklaracje Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje można zabrać dzisiaj z ołtarza MBNP. Podczas Mszy św. popołudniowej  będzie również błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa. Zapraszamy.

4. W środę nowenna do MBNP o godz. 18.00, pół godz. wcześniej modlitwa różańcowa o poprowadzenie której prosimy różę pw. św. Franciszka – różę p. Jana Polka.

5. Dzieci z klas III zapraszamy z rodzicami na spotkanie w środę o godz. 18.00.

6. W piątek modlitwa adoracyjna o godz. 17.30 prowadzona przez czcicieli NSPJ, a od godz. 17.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Za tydzień Niedziela Biblijna rozpocznie Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. O 15.30 nabożeństwo do św. Andrzeja Boboli w intencji Ojczyzny.

8. Słowo Boże w następną niedzielę będzie głosił Ks. Krzysztof Mirek, proboszcz parafii w niedalekim Chojniku, gdzie buduje się nowy kościół parafialny. Ofiarami do puszek składnymi przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć to powstające dzieło.

9. Z niepokojem i  przykrością przyjęliśmy wiadomość o zdewastowaniu krzyża jubileuszowego w naszej parafii za cmentarzem wojennym powyżej Osiedla nad Szkołą. Zło wszędzie się wkrada. Jeżeli widzimy gdziekolwiek niepokojące sytuacje reagujmy na nie, zwracajmy uwagę. Nie możemy być obojętni na niszczenie znaków naszej wiary.

10. Bóg zapłać za złożone w marcu ofiary na fundusz inwestycyjny i cmentarny.

11. Bóg zapłać grupie nr 68 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na następną sobotę prosimy grupę nr 1.

12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

13. Życzymy Wam dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
Informacja z otwarcia ofert w zapytaniu ofertowym
Codzienna modlitwa

Codziennie Polskę zawierzamy Maryi i Jezusowi