Wykonanie prac konserwatorskich przy ołtarzu głównym kościoła w Pleśnej
Niedziela Trójcy Przenajświętszej 26.05.2024 r.
 1. Dzisiejsza Niedziela Najświętszej Trójcy kończy czas Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj także Dzień Matki. Wszystkie Mamy polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach i życzymy zdrowia oraz Bożego błogosławieństwa żyjącym, a zmarłym łaski życia w niebie. Na Mszy św. o godz. 11.30 do LSO dołączy dwóch nowych ministrantów, a starsi otrzymają błogosławieństwo na Ministranta Światła i Księgi. Gratulujemy.
   
 2. W środę nowenna do MBNP o godz. 18.00 połączona z nabożeństwem majowym i kolejnym nabożeństwem przygotowującym nas do Wielkiego Jubileuszu 700-lecia parafii, a pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa o poprowadzenie której prosimy różę pw. św. Rity – różę p. Cecylii Kubicz.
   
 3. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej czyli tzw. Boże Ciało. Msze św. celebrowane będą o godz. 7.00, 9.00, bezpośrednio po procesji i po południu o godz. 16.00, a w Rychwałdzie o godz. 15.00. Ofiary na tacę w Boże Ciało przeznaczone będą na hospicja i cele charytatywne. Po Mszy św. o godz. 9.00, której przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi Ks. mgr lic. Marek Migacz, wyruszymy z tradycyjną procesją Eucharystyczną do 4 ołtarzy na trasie takiej jak w roku ubiegłym. Na procesję zabierzmy feretrony, chorągwie, relikwie w takich delegacjach, jak to było w poprzednich latach. Pamiętajmy o udekorowaniu całej trasy procesyjnej, a także o strojach galowych w poszczególnych grupach. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami, młodzież bierzmowaną, Apostolską Grupę Młodzieżową, dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas, LSO, DSM, Caritas, róże różańcowe, Różę Rodzin, chór parafialny, szafarzy, dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia oraz wszystkich wiernych. O pomoc w zorganizowaniu i przebiegu procesji prosimy przedstawicieli Rady Duszpasterskiej i Akcji Katolickiej. Prosimy także panów strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. Prośbę tę kierujemy na ręce prezesa straży pana Włodzimierza Kajmowicza. W Boże Ciało procesja będzie także po Mszy św. o godz. 16.00.
   
 4. Wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” w Boże Ciało o godz. 16.45 z parkingu u p. Stanisława Ogieli. Są jeszcze wolne miejsca. Można się zapisać jeszcze tylko dziś.
   
 5. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna będzie po Mszy Św. o godz. 18.00, natomiast rano będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo czerwcowe. W następną niedzielę procesja będzie po Mszy św. o godz. 9.00.
   
 6. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a od 17.30 modlitwę adoracyjną prowadzi grupa św. o. Pio. Po Mszy św. wieczornej w czasie procesji ostatnie nabożeństwo majowe. Zapraszamy.
   
 7. W I. sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające prowadzone przez czcicieli Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.00, a Msza św. o godz. 18.00. Spowiedź św. w środę przed Bożym Ciałem od godz. 17.00 i w sobotę od godz. 17.00.
   
 8. W liturgii rozpoczynającego się tygodnia wspominamy: w środę św. Urszulę Ledóchowską; w piątek – święto Nawiedzenia NMP; w sobotę – św. Justyna. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. W modlitwie pamiętajmy także o wszystkich dzieciach, z okazji przypadającego w sobotę Dnia Dziecka.
   
 9. Dziękujemy grupie 5 za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na następną niedzielę prosimy grupę nr 6.
   
 10.  Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.
   
 11. Życzymy Wam dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
Zesłanie Ducha Świętego 19.05.2024 r.
 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  Odpust w sąsiedniej Rzuchowej. W naszej parafii dzieci z klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 16.00. Powiatowy Dzień Weterana rozpocznie się dzisiaj Mszą św. na Łowczówku – Relaksie o godz. 14.00.
   
 2. Jutro - drugi dzień Zielonych Świąt - Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte: o godz. 7.00, 9.00 i  18.00, a w – Rychwałdzie o godz. 15.50. Msza św. jubileuszowa w 35 rocznicę święceń kapłańskich o. Piotra Polka i ks. Włodzimierza Mleczko o godz. 9.00.
   
 3. W środę nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00 połączone z nowenną do MBNP. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa o poprowadzenie, której prosimy różę pw. św. Faustyny Kowalskiej – różę p. Grażyny Beściak.
   
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00, a od 17.30 modlitwę poprowadzą czciciele NSPJ.
   
 5. W następną niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i Dzień dziękczynienia w Polsce. Jest to dzień kończący czas Komunii św. wielkanocnej.
   
 6. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy: w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. W piątek – NMP Wspomożenia Wiernych,  jest to Dzień Modlitwa za Kościół w Chinach.
   
 7. Bóg zapłać Rodzicom dzieci I komunijnych za dar ołtarza, który będzie przeznaczony na odnowienie puszek liturgicznych. Bóg zapłać także dzieciom I komunijnym za ofiary na misje.
   
 8. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, a także na fundusz cmentarny. Bóg zapłać.
   
 9. Dziękujemy Rodzicom dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na następną sobotę prosimy grupę nr 5.
   
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.
   
 11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Józef Nowak i Jerzy Chatała.
   
 12. Życzymy Wam dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
Wniebowstąpienie Pańskie 12.05.2024 r.
 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy radosną uroczystość. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 w naszym kościele dzieci z klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Dzieciom i ich Rodzicom składamy gratulacje i życzymy, aby zawsze kochały Pana Jezusa Eucharystycznego. W Białym Tygodniu dzieci I-komunijne zapraszamy do kościoła na Msze św. i nabożeństwa majowe o godz. 18.00. Wyjątkiem będzie sobota kiedy to, w związku z wieczornym koncertem uwielbienia Msza św. popołudniowa i nabożeństwo majowe będzie o godz. 16.30
   
 2. Zmiana tajemnic różańcowych dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.00.
   
 3. Msza św. i nowenna do MBNP w środę połączona z nabożeństwem majowym o godz. 18.00. Wcześniej modlitwa różańcowa o poprowadzenie, której prosimy różę pw. MB Wniebowziętej – różę p. Marii Radlińskiej.
   
 4. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w środę po nabożeństwie wieczornym.
   
 5. Zapraszamy na poświęcenie kapliczki św. Andrzeja Boboli w Woźnicznej przy tzw. „Ławie”, w czwartek o godz. 9.00.
   
 6. Modlitwa adoracyjna prowadzona przez czcicieli NSPJ w piątek o godz. 17.30, a od godz. 17.00 prywatna adoracja Najświętszego Sakramentu.
   
 7.  W następną niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwamy na modlitwie nowennowej przed tą uroczystością. Dzieci klas IV podczas Mszy św. o godz. 11.30 będą przeżywać Rocznicę I Komunii św.
   
 8. W liturgii tego tygodnia będziemy obchodzić we wtorek święto św. Macieja Apostoła; w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny przeżywa Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. W sobotę wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.
   
 9. Jak widzimy nasz ołtarz główny został zabrany do pracowni konserwatorskiej w Tarnowie, gdzie zostanie poddany odpowiednim pracom konserwatorskim. Do obecnego wystroju naszej świątyni musimy się przyzwyczaić ponieważ prace te potrwają prawie do końca tego roku. Te i inne prace podejmowane w naszej parafii polecajmy Panu Bogu w naszych modlitwach.
   
 10. Hasła do ołtarzy na procesję Bożego Ciała: Ołtarz 1: "Eucharystia buduje wspólnotę Kościoła"; Ołtarz 2: "Eucharystia otwiera na potrzeby braci"; Ołtarz 3: "Eucharystia inspiruje do głoszenia Chrystusa"; Ołtarz 4: "Eucharystia jednoczy wiernych".
   
 11. Organizujemy wyjazd do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca, Jednego Ducha” w Boże Ciało. Koszt 60 zł, zapisy w zakrystii.
   
 12. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii, a także na fundusz cmentarny. Bóg zapłać.
   
 13. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na następna sobotę prosimy rodziców dzieci klas IV przeżywających rocznicę I Komunii św.
   
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a w szczególności Gościa Niedzielnego.
   
 15. Życzymy Wam dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
Codzienna modlitwa

Codziennie Polskę zawierzamy Maryi i Jezusowi

link