Informacje Duszpasterskie XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023 r.
 1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, podczas której będzie poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła swoimi ofiarami zbieranymi do puszek przez parafialną Caritas, możemy wesprzeć Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
   
 2. Almumn V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie Grzegorz Mróz zakończył praktykę duszpastersko-katechetyczną w naszej parafii. Dziękujemy mu za posługę w naszej wspólnocie i życzymy błogosławieństwa Bożego oraz potrzebnych łask na drodze kapłańskiego powołania.
   
 3. W środę zapraszamy na nowennę do MBNP o godz. 18.00, a pół godz. wcześniej na modlitwę różańcową, o poprowadzenie której prosimy różę p.w. św. Anny – różę p. Zofii Nowak.
   
 4. Kandydatów do sakramentów bierzmowania z klas VIII zapraszamy na spotkanie w grupach z animatorami w czwartek o godz. 18.00.
   
 5. W piątek czciciele NSPJ zaproszeni są do Koszyc Małych na Diecezjalną Pielgrzymkę Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ na godz. 17.00.
   
 6. Spotkanie popielgrzymkowe grupy numer 3 św. Brata Alberta odbędzie się w sobotę (23.09.2023) w kościele w Koszycach Wielkich o godz. 18.00.
   
 7. Za tydzień w niedzielę Dzień Modlitw o Trzeźwość. Zachęcamy do indywidualnego wyruszenia  na Diecezjalną Pielgrzymkę do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwko trzeźwości.
   
 8. Zapraszamy na modlitwę w intencji naszej Ojczyzny za przyczyną św. Andrzeja Boboli – patrona Polski w  przyszłą niedzielę 24 września o godz. 15.30.
   
 9. W następną niedzielę po południu serdecznie zapraszamy na wielkiego grilla przy naszej plebanii. To co zaplanowaliśmy na koniec wakacji może uda się teraz zrealizować. Przyjdźmy całymi rodzinami. Będzie nie tylko coś do zjedzenia, ale także konkursy, zabawy integracyjne dla dzieci i dorosłych oraz myślę że dobra muzyka. Rozpoczynamy o godz. 16.30, a zakończenie ok. godz. 20.00.
   
 10. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać: w poniedziałek – św. Stanisława Kostki; w środę – św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w czwartek – święto św. Mateusza; w sobotę – św. o. Pio z Pietrelciny. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i kolejne rocznice małżeńskie składamy najserdeczniejsze życzenia.
   
 11. Dziękujemy grupie 29-tej za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. O pomoc na następną niedzielę prosimy grupę 30-tą.
   
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W zakrystii są także do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 30 złotych i kalendarze ścienne, po 10 zł.
   
 13. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na potrzeby naszej parafii.
   
 14. Rycerstwo Niepokalanej w Koszycach Wielkich organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla i Bolestraszyc w sobotę, 30 września br.. Koszt wyjazdu: 120 zł. Zapisy w tamtejszej parafii.
   
 15. Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę organizowana jest przez parafię w Koszycach Wielkich w niedzielę, 24 września br. Zapisy u ks. proboszcza z Koszyc Wielkich do 20 września.
   
 16. Życzymy Wam dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
   
 17. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stanisław Klimek. Pogrzeb śp. Stanisława będzie jutro o godz. 15.00, a pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa. 
Informacje Duszpasterskie XXIII Niedziela Zwykła 10.09.2023 r.
 1. Dzisiaj rozpoczyna się XIII Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj także w Markowej na Podkarpaciu odbywają się uroczystości beatyfikacyjne Rodziny Ulmów. Łączymy się duchowo z tamtym miejscem i cieszymy się z powiększenia grona błogosławionych naszej Ojczyzny.
   
 2. W środę nowenna do MBNP o godz. 18.00, a pół godz. wcześniej o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy różę pw. św. Teresy – różę p. Zofii Kacer.
   
 3. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na  Mszę św.  o godz. 18.00 i nabożeństwo Drogi Krzyżowej.  Po nabożeństwie spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.
   
 4. Zapraszamy na modlitwę adoracyjną prowadzoną przez czcicieli NSPJ w piątek pół godz. przed Mszą św. wieczorną. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
   
 5. W następną niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu parafialna Caritas zbierać będzie ofiary do puszek na rzecz UPJP II w Krakowie i Tarnowie.
   
 6. Z okazji patronalnego święta młodzieży polskiej i wspomnienia św. Stanisława Kostki,  w następną niedzielę o godz. 11.30, wszystkie dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. inaugurującą Msze św. dla dzieci i młodzieży w rozpoczętym roku szkolnym. Podczas tej Eucharystii poświęcimy plecaki i przybory szkolne.
   
 7. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy: w środę – św. Jana Chryzostoma; w piątek – NMP Bolesną; w sobotę – św. Korneliusza i Cypriana. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia imieninowe.
   
 8. Zapraszamy dzieci i młodzież na spotkania formacyjne w grupach parafialnych w tym roku szkolnym: Lektorzy i kandydaci na lektorów w środę o 19.00, w piątek: Dziewczęca Służba Maryjna o 17.00, Apostolska Grupa Młodzieżowa o 19.30, w sobotę: Ministranci z klas V i VI o 8.30, Ministranci z klas IV o 9.30 i Kandydaci na ministrantów o 10.30.
   
 9. Dziękujemy grupie 28 za przygotowanie kościoła na dzisiaj, a  o przygotowanie świątyni na następną niedzielę prosimy grupę 29-tą.
   
 10. Dzisiaj składka inwestycyjna. Bóg zapłać za ofiary zbierane na tacę i ofiary imienne z przeznaczeniem na potrzeby naszego kościoła oraz cmentarza.
   
 11. W ostatnim tygodniu zakończyły się prace odkrywkowe w prezbiterium kościoła. Dalsze prace będą zależały od ustaleń konserwatorów zabytków. Dziękujemy pani Bernadecie Marciniec za dotychczasową współpracę.
   
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
   
 13. Życzymy Wam wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Szczęść Boże.
Codzienna modlitwa

Codziennie Polskę zawierzamy Maryi i Jezusowi

link