XVI Niedziela Zwykła 21.07.2024 r.
  1. Serdecznie witamy wszystkich parafian  i  gości, w naszej świątyni na niedzielnej Eucharystii. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku.

2. Nowenna do MBNP w środę o godz. 18.00, a pół godz. wcześniej modlitwa różańcowa o poprowadzenie, której prosimy różę pw. św. Józefa Opiekuna Rodzin, różę p. Józefa Radlińskiego.

3. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 19.00.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00, a modlitwę adoracyjną o godz. 17.30 poprowadzą czciciele św. Ojca Pio. Zapraszamy.

5. Nabożeństwo w intencji naszej Ojczyzny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli w następną niedzielę o godz. 15.30. Zapraszamy.

6. W liturgii tego tygodnia przypada: w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny; we wtorek – święto św. Brygidy, patronki Europy; w środę – wspomnienie św. Kingi, patronki naszej diecezji; w czwartek – święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa; w piątek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Wszystkim solenizantom składamy serdeczne życzenia.

7. Serdecznie dziękujemy grupie 13, za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na najbliższą sobotę prosimy grupę nr 15. Dziękujemy także panom, którzy wczoraj porządkowali teren przy naszej plebani. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy za ofiary składane dzisiaj na WSD w Tarnowie. Dziękujemy także za ofiary składane na cele parafialne i fundusz cmentarny.

9. Przed odpustem parafialnym będziemy odwiedzać naszych chorych z posługą sakramentalną. Możemy już zgłaszać chorych w zakrystii.

10. Jak wiemy nasz ołtarz główny znajduje się w pracowni konserwatorskiej. Przy tej okazji chcielibyśmy upiększyć i trochę powiększyć środkową przestrzeń tabernakulum. Może znaleźliby się darczyńcy, którzy chcieliby zasponsorować takie piękne dzieło nowego „mieszkania” Pana Jezusa Eucharystycznego. Zapraszamy i zachęcamy do podjęcia takiego przedsięwzięcia.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
XV Niedziela Zwykła 14.07.2024 r.
  1. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich parafian i gości wypoczywających w naszej parafii. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. W środę nowenna do MBNP o godz. 18.00, a pół godziny wcześniej o prowadzenie modlitwy różańcowej prosimy różę pw. św. Kingi – różę p. Marii Koryga.

3. W piątek modlitwa adoracyjna prowadzona przez Czcicieli NSPJ o godz. 17.30. Od 17.00 możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie

5. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – św. Bonawenturę, we wtorek – NMP z Góry Karmel; w czwartek – św. Szymona z Lipnicy; w sobotę – św. Małgorzatę i bł. Czesława. Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na fundusz inwestycyjny i cmentarny. Jak widzimy prace przy naszym prezbiterium powoli posuwają się do przodu. Trwają także prace przy dachu naszego kościoła związane z malowaniem i uzupełnieniem zepsutych części. Zakończone także zostały prace ogrodzeniowe terenu przy plebani w takim zakresie jaki na razie zaplanowano. Bóg zapłać Panom, którzy pracowali przy wymianie zniszczonej blachy na dachu kościoła przy wejściu na chór. Bóg zapłać również lektorom za pomalowanie balustrady przy kaplicy cmentarnej.

7. Serdecznie dziękujemy grupie 12,  za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na następną sobotę prosimy grupę nr 13.

8. Dzisiaj po Mszach św. o 7.00, 9.00, 11.30 i w Rychwałdzie o 10.15 Apostolska Grupa Młodzieżowa naszej parafii rozprowadza ciasto. Składane przy tej okazji ofiary są cegiełkami przeznaczonymi na sfinansowanie letniego wypoczynku młodych. W ich imieniu dziękujemy wszystkim składającym datki, jak i tym, którzy wsparli akcję przez dostarczenie własnych wypieków. Bóg zapłać.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy. Akcja Katolicka rozprowadza parafialny biuletyn ,,Przyjaciel Katolickiego Ludu'' w cenie 10 zł.

10. Życzymy Wam dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.
Wykonanie prac konserwatorskich przy ołtarzu głównym kościoła w Pleśnej
Codzienna modlitwa

Codziennie Polskę zawierzamy Maryi i Jezusowi