Informacje Duszpasterskie I Niedziela Adwentu 27.11.2022r.
 1. Dziś I niedziela Adwentu, która rozpoczyna w Kościele nowy Rok Liturgiczny. Adwent, to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Dobrze wykorzystajmy go dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących. Dzisiaj możemy to uczynić przez złożenie ofiary za Chlebki Miłosierdzia, które rozprowadzane są przy wyjściu z kościoła przez nasz Parafialny Oddział Caritas. Natomiast od następnej niedzieli będą rozprowadzane świece wigilijne. W naszych sklepach będą również wystawione kosze na żywność, na produkty o długim terminie ważności. Składając je w tamtych miejscach możemy wspomóc potrzebujących. Zachęcamy i zapraszamy. Jednocześnie dziękujemy za złożone już produkty w „torbach charytatywnych”. Bóg zapłać.
   
 2. Jutro rozpoczynamy nabożeństwa roratnie ku czci Matki Bożej. Roraty w naszym kościele codziennie o godz. 6.30. Przed nabożeństwem porannym modlić się będziemy śpiewając Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Po południu o godz. 17.00 roraty dla dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami i z wypisanymi dobrymi uczynkami na serduszkach.
   
 3. Jutro także 13 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Andrzeja Jeża, Biskupa Tarnowskiego. Pamiętajmy o Jego osobie w naszych codziennych modlitwach.
   
 4. W środę święto św. Andrzeja Apostoła. Jak co roku w tym dniu nasza parafia podejmuje adorację Najświętszego Sakramentu w ramach nieustannej adoracji całej naszej diecezji. Adoracja rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.30. Adoracja będzie według ustalonego od lat porządku:

12.00 - 13.00 - Uczestnicy Mszy św.

13.00 - 14.00 - Róże Różańcowe żeńskie i męskie.

14.00 - 15.00 - Rychwałd, Woźniczna.

15.00 - 16.00 - Łowczówek.

16.00 - 17.00 - Pleśna.

17.00 - Msza św. wieczorna - Roraty. Można też wybrać sobie inną godzinę adoracji. Niech wszyscy znajdą czas, by chociaż przez chwilę pomodlić się przed Panem Jezusem, oddać mu cześć i wypraszać sobie i swoim bliskim potrzebne łaski.
 

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia. W czwartek modlić się będziemy o powołania do służby Bożej. W I piątek nabożeństwo do NSPJ. Godzina Miłosierdzia prowadzona przez Akcję Katolicką o godz. 15.00. Swoimi ofiarami w tym dniu wspieramy misje św.  W I sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.00. Spowiedź św.  w środę i czwartek od godz. 16.00, w piątek od godz. 15.00 i w sobotę od godz. 16.00.  
   
 2. Młodzież klas VII i VIII wraz z rodzicami zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 17.00.
   
 3. W następną niedzielę dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
   
 4. W tym tygodniu p. Kościelny będzie roznosił opłatki w następującym porządku:

Od 8.00:
Poniedziałek: Pleśnianki Pleśnieńskie i Rychwałdzkie od p. Szymona Polek do pani Mleczko

Wtorek: Gądówka Dolna od pani Cieślik do pani Walkowicz

Czwartek: Osiedle k. Stacji PKP zakończenie u pana Gąciarza

Piątek: Reszta Łowczówka Woli od pani Kamykowskiej do Ośrodka „Relaks”.
 

 1. Dziękujemy grupie nr 45 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty, a na następną sobotę prosimy grupę nr 45a. Dziękujemy też za ofiary przekazywane na potrzeby na naszej parafii. Bóg zapłać.
   
 2. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli nam w zorganizowaniu Dekanalnych Andrzejek dla młodzieży: Szkole Podstawowej z p. Dyrektor na czele, Kołu Gospodyń Wiejskich z Rychwałdu i Apostolskiej Grupie Młodzieżowej z naszej parafii oraz Panu Stanisławowi Ogieli za transport młodzieży z dekanatu. Bóg zapłać.
   
 3. Zachęcamy do nabywania katolickiej prasy. Dziś do Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz ścienny.
   
 4. Życzymy Wam dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia. Szczęść Boże.
Informacje Duszpasterskie Niedziela Chrystusa Króla 20.11.2022r.
 1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Akcji Katolickiej. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświecenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego Aktu można zyskać odpust zupełny. Dzisiaj także przypada Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego oraz Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Msza św. dla młodzieży dzisiaj o godz. 9.00.
   
 2. Od jutra p. Kościelny Marek Polek będzie roznosił poświęcone opłatki do rodzin naszej parafii. Ofiara, którą dobrowolnie przy tej okazji złożymy będzie jedną z form uzupełnienia zapłaty za jego bezpośrednią lub pośrednią posługę i dyspozycyjność na rzecz Parafian i Parafii. Parafialna Rada Duszpasterska podjęła decyzję, że przy tej okazji będzie można także złożyć ofiarę wynagradzając półroczną posługę śp. organisty Marcina Kowalskiego. Te ofiary chcemy przekazać rodzinie śp. Marcina jako zadośćuczynienie za jego pracę w naszej parafii. Taką ofiarę będzie też można złożyć indywidualnie do przygotowanej skarbony przy małych drzwiach, która będzie tam umieszczona do 4 niedzieli adwentu czyli do 19 grudnia. Z góry  składamy serdeczne Bóg zapłać za życzliwe przyjęcie p. Kościelnego, jak również za życzliwą pamięć o śp. Panu Marcinie. Harmonogram odwiedzin p. Kościelnego jest następujący:

Od godz. 8.00:
Poniedziałek – Woźniczna od Pani Tatar do P. Sorys
Wtorek – Łowczówek Wola od Pani Kwiatkowskiej do P. Broda, Kosiba
Środa – Łowczówek od granicy z Łowczowem
Czwartek – Batylowa
Piątek – Zabiele i Łowczówek od mostu kolejowego oraz domy przy torach do P. Hajdugów

Od godz. 10.00:
Sobota – Osiedle k. Przedszkola

 1. ​W środę nowenna do MBNP o godz. 17.00. Pół godz. wcześniej o poprowadzenie modlitwy różańcowej prosimy różę p.w. Miłosierdzia Bożego – różę p. Mariana Stolarczyka.
   
 2. W piątek modlitwa wypominkowa o godz. 16.30, a po niej Msza św.
   
 3. Wszystkich wolontariuszy Parafialnego Oddziału Caritas zapraszam na spotkanie w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej.
   
 4. W sobotę nasza parafia będzie gościć młodzież całego naszego dekanatu na Dekanalnych Andrzejkach dla młodzieży. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00.
   
 5. W następna niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas przygotowania do Bożego Narodzenia. Wszystkie dzieci zapraszamy na Msze św. o godz. 11.30. Natomiast po Mszach św. nasza Caritas rozprowadzać będzie „Chlebki Miłosierdzia”. Już dzisiaj zachęcamy i zapraszamy do włączenia się w to dzieło.
   
 6. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy: w poniedziałek – Ofiarowanie NMP: we wtorek – św. Cecylię; w czwartek – św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.
   
 7. Bóg zapłać grupie nr 44 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty, a za tydzień prosimy grupę nr 45.
   
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.
Codzienna modlitwa

Codziennie Polskę zawierzamy Maryi i Jezusowi

link