Informacje Duszpasterskie XXV Niedziela Zwykła 19.09.2021r.

1. Przeżywamy dziś XXV Niedzielę Zwykłą w ciągu roku, a zarazem Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św., zbierane są przez członków naszej Caritas ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy przeżywać: w poniedziałek, wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, oraz Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników; we wtorek, święto św. Mateusza, Apostoła  i Ewangelisty; a w czwartek, wspomnienie  św.  Pio z Pietrelciny, prezbitera.

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i kolejne rocznice małżeńskie składamy najserdeczniejsze  życzenia; wszelkich potrzebnych łask i Bożego Błogosławieństwa.

4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są także do nabycia kalendarze rolnicze w cenie 23 zł i kalendarze z wieńcami dożynkowymi po 6 zł.

5. Serdeczne Bóg zapłać grupie nr 32 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i za ofiarę na kwiaty, a na następną niedzielę zapraszamy chętnych z grupy nr 33.

6. W środę przed Mszą św. o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe. W piątek o godz. 18.00 Msza Święta, wcześniej nabożeństwo czcicieli św. O. Pio. Na tę Mszę św. zapraszamy młodzież z klas ósmych, przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne dla młodzieży z klas ósmych i ich rodziców.

7. Spotkanie DSM w piątek o godz. 17.00. Natomiast w sobotę zbiórka lektorów o godz. 8.30, zaś aspirantów i ministrantów o godz.. 9.30.

8. Rada Ekonomiczna parafii informuje, że w miesiącu wrześniu ofiary imienne zostały złożone na łączną kwotę 5400 zł, w tym w gotówce 5050 zł, a przelewem na konto parafii 350 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. W środę po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Radę Parafialną.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Kazimierzowi Cichowi za bezinteresowne naprawienie wyeksploatowanego mechanizmu małego dzwonu, bez którego nie można by było korzystać z tego dzwonu.

10. Przyszła niedziela będzie kolejną niedzielą synodalną. O godz. 11.30 Msza Święta z udziałem dzieci – poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych. Zapraszamy wszystkie  dzieci a szczególnie dzieci z klas trzecich i ich rodziców.

11. Tradycyjnie, w ostatnią niedzielę września jest organizowana z naszego Dekanatu pielgrzymka autokarowa Apostolstwa Trzeźwości do Szczepanowa połączona z modlitwą za ludzi uzależnionych i zniewolonych przez alkohol. Wyjazd z Pleśnej o 8.45.
KALENDARIUM MODLITEWNE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH - 2021 rok

28.04.21

1.09.21

-

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

Warszawa, dnia 7 sierpnia 2020 roku

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych. Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim.

Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.

Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

Wyjaśnienie dla parafii Pleśna

o udzielaniu Komunii Św. na rękę:

Niektórzy wierni parafii Pleśna prosili, aby udzielać osobno Komunii Św. „na rękę”. W związku z powyższym wyjaśniamy:

1. Miejsce. W niedzielę i święta w naszej parafii Komunia Św. na rękę będzie udzielana po prawej stronie Kościoła, na stopniach bocznego ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Sposób. Dłoń lewa na prawej. Szafarz mówi Ciało Chrystusa, a my odpowiadamy Amen. Robimy krok w bok i przyjmujemy Komunię Św. w obecności szafarza i odchodzimy na miejsce.

3. W dni powszednie przyjmujący Komunię Św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności.

Dziękujemy za zrozumienie, j.w. w komunikacie.

Codzienna modlitwa

Codziennie Polskę zawierzamy Maryi i Jezusowi