Informacje Duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 15.05.2022r.

1. Dziś już V niedziela Wielkanocy. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. O godz. 11.30 dzieci z klas IV przeżywają I rocznicę swojej I Komunii św. Po południu o godz. 17.00 nabożeństwo majowe i Msza św.

2. Zachęcamy w ciągu tygodnia do udziału w nabożeństwach majowych w kościele o godz. 18.00, a także do odmawiania litanii loretańskiej indywidualnie lub ze znajomymi, sąsiadami czy rodziną przy kapliczkach i w domach.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy obchodzić w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli kapłana i męczennika, patrona Polski. W tym dniu swoje Imieniny przeżywa nasz Pasterz Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Jeż. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia jak również i małżonkom przeżywającym kolejne rocznice małżeńskie życzymy Bożego Błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask.

5. W środę o godz. 18.00 nabożeństwo majowe z Nowenną do MB NP i Msza Św., a wcześniej Modlitwa Różańcowa, którą poprowadzi Róża Różańcowa pw. św. Małgorzaty Marii Alacoque, Zelatorki P. Małgorzaty Kamykowskiej.

6. W środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat najbliższego spotkania to: „Formy duszpasterstwa młodych dorosłych oraz zaangażowania ich w życie wspólnoty parafialnej”. Serdecznie zapraszamy.

7. W piątek o godz. 17.30 będzie nabożeństwo Czcicieli NSPJ, następnie Nabożeństwo Majowe i Msza św. Po Mszy św. na plebanii spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.

8. Spotkanie DSM w piątek o godz. 17.00. Natomiast w sobotę zbiórka aspirantów i ministrantów o godz. 9.30, zaś lektorów o godz. 10.30.

9. Serdecznie dziękujemy grupie nr 5, za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą sobotę o przygotowanie kościoła prosimy grupę nr 6. Dziękujemy również Apostolskiej Grupie Młodzieżowej za uporządkowanie altany koło plebanii.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.

11. W następną niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii Ks. Roberta Maślaka, wikariusza z Czarnego Potoka, który wygłosi do nas słowo Boże oraz będzie zbierał ofiary na budujący się w jego Parafii kościół. Nasza Parafia jak wiecie, jest jedną z kilku tzw. Parafii Patronackich czyli takich, które wspierają budujący się kościół w Czarnym Potoku.

Informacje Duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna 08.05.2022r.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Wielkanocy, która tradycyjnie nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. To „Światowy Dzień Modlitw o Powołania”. Módlmy się zatem o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar dla całego Kościoła. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

2. Dziś w naszej parafii przeżywamy radosną uroczystość. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas III przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. Dzieciom składamy gratulacje i życzymy, aby na zawsze kochały Pana Jezusa Eucharystycznego. W Białym Tygodniu dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do kościoła na Nabożeństwa Majowe i Msze św. o godz. 18.00.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy obchodzić: w poniedziałek przeniesioną z dzisiaj Uroczystość św. Stanisława, Bp. i męcz., głównego patrona Polski i diecezji, a w sobotę święto św. Macieja Apostoła.

4. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, jak również i małżonkom przeżywającym kolejne rocznice małżeńskie życzymy Bożego Błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask.

5. W środę o godz. 18.00 nabożeństwo majowe z Nowenną do MB NP i Msza Św., a wcześniej Modlitwa Różańcowa, którą poprowadzi Róża Różańcowa pw. św. Filomeny, Zelatorki P. Joanny Warchoł.

6. W piątek o godz. 17.30 będzie nabożeństwo Grupy św. Ojca Pio, następnie Nabożeństwo Majowe i Msza św. Serdecznie zapraszamy.

7. Spotkanie DSM w piątek o godz. 17.00. Natomiast w sobotę zbiórka aspirantów i ministrantów o godz. 9.30, zaś lektorów o godz. 10.30.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas IV będą przeżywać pierwszą rocznicę przyjęcia I Komunii świętej.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania katolickiej prasy.

10. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą uroczystość. Na przyszłą sobotę o przygotowanie kościoła prosimy grupę nr 5.

11. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rodzicom młodzieży, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania, za dar ołtarza przeznaczony na odnowienie naczyń liturgicznych.

Codzienna modlitwa

Codziennie Polskę zawierzamy Maryi i Jezusowi