Informacje Duszpasterskie XIX Niedziela Zwykła 07.08.2022r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca sierpnia. Serdecznie witamy wszystkich parafian i gości, w naszej świątyni na niedzielnej Eucharystii. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i jeszcze miłego wakacyjnego odpoczynku .
 

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy przeżywać: w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, kapłana; we wtorek święto, św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, w środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika; a w czwartek, wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i rocznice swego małżeństwa składamy serdeczne życzenia wszelkich potrzebnych łask i Bożego Błogosławieństwa.
 

4. W środę o godz. 17.30 Modlitwa Różańcowa, którą poprowadzi Róża Różańcowa pw. św. Jadwigi, Zelatorki P. Zofii Ciurej. O godz. 18.00 Nowenna do MB NP., Msza św.
 

5. W piątek o godz. 17.30 będzie nabożeństwo czcicieli św. Najświętszego Serca Pana Jezusa, a następnie Msza św.
 

6. Zachęcamy do nabywania katolickiej prasy.


7. Serdecznie dziękujemy grupie 20, za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą sobotę o przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę i Odpust prosimy grupy nr 21, 23 i 24. Prosimy o przyjście kilku mężczyzn z podkaszarkami.
 

8. Spowiedź przed Odpustem będzie w piątek od godz. 16.30. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty, aby w pełni przeżyć nasz Parafialny Odpust.
 

9. W przyszłą niedzielę Panowie Szafarze udadzą się z Komunią Św. do wszystkich zapisanych chorych.
 

10. W przyszłą niedzielę składka zbierana na tace będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 

11. Od 10 lipca trwa ogólnopolska zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy mającej chronić osoby wierzące i wyznawane przez nie wartości przed atakami i publicznym wyszydzaniem. Projekt jest odpowiedzią na przypadki ataków na kościoły oraz agresji wobec chrześcijan i zakłada umożliwienie pociągnięcia do odpowiedzialności za publiczne prześladowania osób wierzących oraz akty wandalizmu wobec miejsc kultu czy symboli religijnych, takie jak: niszczenie kościołów i przydrożnych kapliczek, zakłócenia Mszy Świętych, profanacje symboli i wizerunku Świętych. Osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę, będą mogły to zrobić w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Wymagane dane to: imię i nazwisko, pełny adres zamieszkania oraz PESEL. Zachęcamy do złożenia podpisu.
 

12. Żegnamy dziś odchodzącego z naszej Parafii Ks. Proboszcza Marka. Dziękujemy mu za cały rok ofiarnej posługi w Pleśnej i życzymy dużo zdrowia, Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej w dalszej pracy duszpasterskiej.
 

13. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się uroczyste powitanie w naszej parafii nowego Proboszcza, Ks. Krzysztofa Franczyka.

Informacje Duszpasterskie XVIII Niedziela Zwykła 31.07.2022r.

1. Dziś ostatnia niedziela lipca. Jest to także kolejna niedziela synodalna. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień, który tradycyjnie już od wielu lat jest obchodzony w naszym kraju jako miesiąc trzeźwości. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w sierpniu jesteśmy wezwani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Przez swoją postawę abstynencji przeciwstawiajmy się kulturze picia w naszej Ojczyźnie.
 

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy przeżywać: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dok. Kośc.; w czwartek, wspomnienie św. Jana Marii Vianneya; kapłana, patrona proboszczów; a w sobotę święto Przemienienia Pańskiego.
 

3. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i rocznice swego małżeństwa składamy serdeczne życzenia wszelkich potrzebnych łask i Bożego Błogosławieństwa.
 

4. Od południa w poniedziałek i przez cały wtorek można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli za nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Pozostałe warunki zyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania do grzechu, przyjęcie Komunii św. i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego.
 

5. W środę o godz. 17.30 będzie spowiedź dzieci i Modlitwa Różańcowa, którą poprowadzi Róża Różańcowa pw. św. Rity, Zelatorki P. Cecylii Kubicz. O godz. 18.00 Nowenna do MB NP., Msza św.
 

6. W I czwartek w dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i kapłaństwa od godz. 17.30 okazja do spowiedzi, o 18.00 Msza św. i nabożeństwo w int. powołań.
 

7. W pierwszy piątek w dzień wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszelkie grzechy przez nas ludzi popełnione, rano Msze św. o 6.30 i w Rychwałdzie o 7.00. Po południu o godz. 16.00 godzina miłosierdzia i okazja do spowiedzi, O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszo piątkowe i Msza Św. Składka zbierana na tacę w I piątek przeznaczona jest na misje.
 

8. W I sobotę o godz. 17.00 nabożeństwo czcicieli Niepokalanego Serca NMP, a o godz. 18.00 Msza św.
 

9. w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 pożegnamy odchodzącego z naszej parafii Ks. Proboszcza Marka. Zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy, aby w ten sposób podziękować Ks. Proboszczowi z jego posługę w naszej parafii i prosić dla niego o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w posłudze duszpasterskiej na nowej placówce.
 

10. Serdecznie dziękujemy grupie 18, za przygotowanie Kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na przyszłą sobotę o przygotowanie kościoła prosimy grupę nr 20.
 

11. Zachęcamy do nabywania katolickiej prasy.
 

12. „Chrystus naszą Paschą” to hasło 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę. Od dziś Zapisy na Pielgrzymkę są prowadzone w Kancelarii Parafialnej w Mościcach oraz u Księdza Przewodnika. Spotkanie Przedpielgrzymkowe odbędzie się 12.08.2022, o godz. 19.30 w kościele w Mościcach. Na wejście pielgrzymki z naszej parafii będzie organizowany autobus. Koszt wyjazdu to 30 zł od osoby, zapisy w zakrystii.
 

13. Mobilne Centrum Diagnostyki organizuje badania pod kątem: osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Badania szczególnie zalecane po przejściu COVID-19. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym jutro, w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 11.00 na parkingu przy kościele.

Codzienna modlitwa

Codziennie Polskę zawierzamy Maryi i Jezusowi

link