Informacje Duszpasterskie III Niedziela Zwykła 23.01.2022r.
 1. Przeżywamy  dziś trzecią niedzielę zwykłą w ciągu roku. Jest to niedziela Słowa Bożego. Dzisiejsza ofiara na tacę jest przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
   
 2. We wtorek przypada 8 rocznica święceń biskupich, biskupa pomocniczego Stanisława Salaterskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
   
 3. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy obchodzić: jutro wspomnienie św. Franciszka Salezego, bpa i dok. Kościoła; we wtorek, święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w środę, wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, bp.; w piątek, wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; a w sobotę święto poświęcenia Bazyliki Katedralnej. Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i kolejne rocznice swego małżeństwa składamy serdeczne życzenia wszelkich potrzebnych łask i Bożego Błogosławieństwa.
   
 4. W środę przypada Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce, natomiast w czwartek Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
   
 5. Zakończyliśmy Msze św. Kolędowe, w intencji mieszkańców poszczególnych rejonów naszej parafii. Bardzo Serdecznie dziękujemy za wspólną modlitwę o Błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne łaski dla was i waszych rodzin w tym Nowym Roku i za złożone ofiary.
   
 6. Serdeczne Bóg zapłać grupie nr 54 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na następną sobotę do sprzątania kościoła i rozbierania choinek prosimy grupy nr 55 i 56. Dziękujemy również Apostolskiej Grupie Młodzieżowej za odśnieżanie obejścia wokół kościoła.
   
 7. Zachęcamy do nabywania katolickiej prasy.
   
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światowy Dzień chorych na Trąd. Będzie to także kolejna niedziela synodalna.
Informacje Duszpasterskie II Niedziela Zwykła 16.01.2022r.
 1. W poniedziałek będziemy obchodzić "Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce", a we wtorek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
   
 2. W najbliższą środę po Mszy św. wieczornej odbędzie się kolejne spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Temat spotkania: Być świadkiem Chrystusa w świecie mediów. Serdecznie zapraszamy.
   
 3. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy wspominać: w poniedziałek św. Antoniego, opata; w środę, św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa; a w piątek, św. Agnieszkę dziewicę i męczennicę.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia, a także małżonkom przeżywającym jubileusze i rocznice swego małżeństwa składamy serdeczne życzenia wszelkich potrzebnych łask i Bożego Błogosławieństwa.
   
 4. Bardzo serdecznie zapraszamy na kolejne Msze św. o Boże błogosławieństwo, zdrowie i wszelkie potrzebne łaski w Nowym Roku 2022, dla mieszkańców poszczególnych rejonów naszej Parafii. We wtorek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy mieszkańców Pleśnianek Pleśnieńskich i Pleśnianek Rychwałdzkich, a w czwartek na godz. 17.00 mieszkańców Rynku. Na te Msze św. bardzo prosimy przynieść ze sobą wodę, którą poświęcimy, abyście mogli z niej korzystać w swoich domach. Na zakończenie tych Mszy św. będzie adoracja zakończona błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy aby także po powrocie do domu przy wieczornym pacierzu wspólnie pomodlić się o błogosławieństwo dla domu i rodziny.
   
 5. W piątek 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w sobotę 22 stycznia - Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.
   
 6. W sobotę o godz. 15.00 będzie Msza św. Dziękczynno – błagalna w int. wszystkich seniorów z naszej Parafii. W podziękowaniu za wszelkie otrzymane łaski i z prośbą o Boże Błogosławieństwo i zdrowie w 2022 Roku. Intencja od Sołtysów i Rad Sołeckich z Pleśnej, Łowczówka i Woźnicznej. Serdecznie zapraszamy.    
   
 7.  Serdeczne Bóg zapłać grupie nr 53 za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, a na następną sobotę prosimy grupę nr 54.
   
 8.  Zachęcamy do nabywania katolickiej prasy.
   
 9. W ostatnim czasie do wieczności odeszli śp. + Halina Pyrda, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.30; śp. + Janusz Zborowski, którego pogrzeb odbędzie się także w poniedziałek o godz. 15.00; śp. + Antonina Góral, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.30 i śp. + Stanisław Rozwadowski, którego pogrzeb będzie w środę o godz. 14.00. Pół godziny przed pogrzebami będzie odmawiany w ich intencji Różaniec.
KALENDARIUM MODLITEWNE RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH - 2021 rok

KALENDARIUM MODLITEWNE RÓŻ  RÓŻAŃCOYCH  - 2021 rok

1.

Róża Różańcowa p.w. Najświętszej Marii Panny Różańcowej

Zelatorka Anna Polek

 

 2.06.21

  10.11.21

2.

Róża Różańcowa p.w. Matki Bożej Królowej Rodzin

Zelatorka Teodozja Kwiatkowska

 

9.06.21

   17.11.21

  3.

Róża Różańcowa p.w. Matki Boskiej Wniebowziętej

Zelatorka Maria Radlińska

 

16.06.21

   24.11.21

4.

Róża Różańcowa p.w. św. Faustyny Kowalskiej

Zelatorka Grażyna Beściak

 

 

23.06.21

     1.12.21

5.

Róża Różańcowa p.w. św. Rity

Zelatorka Cecylia Kubicz

24.02.21

 30.06.21

      8.12.21

6.

Róża Różańcowa p.w. św. Jadwigi

Zelatorka Zofia

Ciurej

  3.03.21

 

  7.07.21

    15.12.21

7.

Róża Różańcowa p.w.  św. Teresy

Zelatorka Zofia Kacer

10.03.21

 

 14.07.21

     22.12.21

8.

Roża Różańcowa p.w. św. Anny

Zelatorka Zofia Nowak

 17.03.21

21.07.21

     29.12.21

9.

Róża Różańcowa p.w. bł. Matki Teresy z Kalkuty

Zelatorka Katarzyna Cich

24.03.21

28.07.21

           -

10.

Róża Różańcowa p.w. św. Filomeny

Zelatorka Weronika

Drąg

 31.03.21                                           

 4.08.21

-

11.

Róża Różańcowa p.w. św. Małgorzaty Marii Alacoque

Zelatorka Wiesława Broda

7.04.21

11.08.21

-

12.

Róża Różańcowa p.w. św. Kingi

Zelatorka Maria Koryga

14.04.21

 18.08.21

-

13.

Róża Różańcowa p.w. św. Katarzyny

Zelatorka  Stefania Kalita

21.04.21

 25.08.21

-

14.

Róża Różańcowa p.w. św. Józefa Opiekuna Rodzin

Zelator  Józef Radliński

 28.04.21

  1.09.21

-


 

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

Warszawa, dnia 7 sierpnia 2020 roku

Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski
o przestrzeganie zaleceń sanitarnych

W ostatnich dniach docierają do nas informacje o wzroście zakażeń koronawirusem. W poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie Polaków, apeluję ponownie do wszystkich wiernych o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych.

Apeluję do kapłanów, aby przypominali uczestnikom zgromadzeń religijnych o tym obowiązku oraz by stwarzali wiernym możliwość przyjmowania Komunii Świętej na rękę, według szczegółowych przepisów diecezjalnych. Dziękuję za konsekwentne i sumienne przestrzeganie zaleceń w ostatnich miesiącach, dzięki czemu parafie – choć w trudniejszych warunkach – mogą dalej, bez przeszkód prowadzić swoją aktywność duszpasterską i służyć nam wszystkim.

Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.

Na dalszy czas wypoczynku i pracy wszystkim z serca błogosławię,

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE)

 

Wyjaśnienie dla parafii Pleśna

o udzielaniu Komunii Św. na rękę:

 

Niektórzy wierni parafii Pleśna prosili, aby udzielać osobno Komunii Św. „na rękę”. W związku z powyższym wyjaśniamy:

1. Miejsce. W niedzielę i święta w naszej parafii Komunia Św. na rękę będzie udzielana po prawej stronie Kościoła, na stopniach bocznego ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

2. Sposób. Dłoń lewa na prawej. Szafarz mówi Ciało Chrystusa, a my odpowiadamy Amen. Robimy krok w bok i przyjmujemy Komunię Św. w obecności szafarza i odchodzimy na miejsce.

3. W dni powszednie przyjmujący Komunię Św. na rękę podchodzą w pierwszej kolejności.

Dziękujemy za zrozumienie, j.w. w komunikacie. 

Codzienna modlitwa

Codziennie Polskę zawierzamy Maryi i Jezusowi

link