Dziewczęca Służba Maryjna

W parafii p.w.Wniebowzięcia NMP w Pleśnej istnieje Dziewczęca Służba Maryjna. Działalność tej grupy to przede wszystkim formacja wewnętrzna w duchu maryjnym. Patronką i Opiekunką jest Najświętsza Maryja Panna od której dziewczęta uczą się w Bożym świetle postrzegać to, co nas otacza, żyć i kochać tak jak Ona.

Uczestnicząc w cotygodniowych środowych spotkaniach dziewczęta wspólnie pogłębiają swóją wiarę poprzez modlitwę, pracę, zabawę, śpiew i tematyczne pogadanki. Dziewczęta uczą się także współpracy w grupie, a także pomaganie tym wszystkim, których Pan Bóg stawia na drodze ich życia - w domu, w szkole, w parafii.

Patronalnym świętem Dziewczęcej Służby Maryjnej jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8.XII i właśnie w ten dzień podczas Mszy św. zostają przyjęte do jej grona nowe kandydatki. Otrzymują one cudowny medalik i składają przyrzeczenie, w którym zobowiązują się wiernie wypełniać zadania służby Maryjnej, a są nimi:
1. Wypełnianie ,,Pięciu zadań Dziecka Maryi":
- posłuszeństwo
- wspólnota
- radość
- ofiara
- przyjaźń z Jezusem
2. Regularne uczestnictwo w tygodniowych spotkaniach grupy.
3. Codzienne odmawianie ,,aktu ofiarowania"

Aby włączyć się do DSM a więc Dziewczęcej Służby Maryjnej wystarczy tylko chcieć coś z siebie dać Matce Najświętszej, grupie i innym ludziom. Zapraszamy!