Grupa Czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

Czciciele Serca Jezusowego

Z inicjatywy kilkunastu parafian, którzy pragnęli w szczególny sposób oddawać cześć Bożemu Sercu, powstała przy naszej parafii grupa modlitewna Czcicieli Serca Jezusowego.

Jej celem jest uwielbienie tegoż Serca, a także zadośćuczynienie i przebłaganie za grzechy własne i całego świata.

Grupa istnieje już od ponad trzech lat, obecnie liczy 27 członków (zaczynaliśmy od 12 osób) i wciąż dołącza do niej ktoś nowy.

Nasze spotkania modlitewne odbywają się w każdy drugi i trzeci piątek miesiąca, pół godziny przed wieczornym nabożeństwem.

Ich treść to: krótka czytanka lub refleksja na dany temat, pieśni, Litania do Serca Pana Jezusa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Jesteśmy grupą otwartą dla każdego, kto zechciałby z nami oddawać cześć Najświętszemu Sercu.
Zapytani, dlaczego za cel naszej adoracji wybraliśmy właśnie Serce Jezusa, odpowiadamy słowami pieśni:

„bo niebo ani ziemia, nic tak słodkiego nie ma, jako Serce Jezusowe, pełne zbawienia…”.