Chór parafialny

„Ad maiorem Dei gloriam” -  św. Ignacy Loyola

Chór przy Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny powstał z inicjatywy Księdza Proboszcza Józefa Bobowskiego oraz Pana Organisty Józefa Kraka. Działa od 2008 roku. Do czterogłosowego zespołu należą pasjonaci muzyki i śpiewu, którzy z miłości do Pana Boga oraz Kościoła chcą ubogacać śpiewem liturgię przy różnych okazjach, zwłaszcza podczas świąt i uroczystości kościelnych.

W swoim repertuarze chór posiada utwory z różnych epok. Szczególne miejsce  i największą liczbę stanowią utwory o charakterze eucharystycznym. Oprócz funkcji liturgicznej chórzyści starają się rozwijać swoje uzdolnienia przez cotygodniowe próby. Emisja głosu, nauka repertuaru, interpretowanie utworów to niektóre elementy naszej pracy.

Pasja- śpiew, stał się okazją do włączenia w życie parafii i działania dla większej chwały Boga.